Program

Piątek – 19 lipca – 15:00 – 19:00

15:00Oficjalny start targów, przywitanie, kilka słów o haśle przewodnim – Marta Gessler

15:30 – Czy podróż musi być daleka? – Aleksandra Klonowska-Szałek (“Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury”)
16:00 – Nowinki kulinarne ze świata, które przyjęły się w Polsce i te, które się nie przyjęły – Marcin Kręglicki (Kręgliccy restauracje i catering), Marcin Wojtasik (Yatta Ramen), Bitos Hoang i Jakub Koźmiński (Viet Street Food). Prowadzenie: Małgorzata Minta

17:00 – Czy wysoko w górach na lodowcu można zjeść smacznie? – Tomasz Habdas (W szczytowej formie)

17:00 – Odtwarzanie smaków poznanych w podróży. Włochy. Opowieść i degustacja – Monika Mrozowska

18:00 – Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej Kraków 2019 – Grażyna Płachta
Wydział ds. Turystyki, Urząd Miasta Krakowa 

Sobota – 20 lipca – 11:00 – 20:00

11.00 – Historia prowiantu w podróży – Adrianna Ewa Stawska-Ostaszewska (autorka książki “Historia Łakomstwa i Obżarstwa”)

11:00 – Jak w dzisiejszych czasach wykorzystać metody gotowania naszych przodków? Opowieść i degustacja – Katarzyna Mikulska (autorka książki “Kuchnia survivalowa bez ekwipunku”)

11:30 – Nalewkowa mapa Polski czyli szlakiem zacnych trunków – Anna Szubińska (autorka książki “Nalewki. Natura zamknięta w butelce”)

13:00 – Macierzyństwo na roślinach – Joanna Michnicka (Mama na roślinach)

13:00 – Jak być zero waste w kuchni? Recyklingowa podróż do korzeni. Opowieść i degustacja – Sylwia Majcher (Gotuję, nie marnuję)

14.00 – Blaski i cienie turystyki kulinarnej – Wojciech Osiński (Taste Poland, Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej)

14:00 – Kapłony, szczeżuje i ziemniaki. Zapomniane wędrówki naszego jedzenia. Opowieść i degustacja – Magdalena Kasprzyk-Chevriaux i Jarosław Dumanowski (autorzy książki: “Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej”)

15:00 – O kulturze gościnnych stołów. O podróżowaniu i zjadaniu świata tak, by nie było wszystko jedno. O 340 amerykańskich dniach przez żołądek do serca – Monika i Jan Pawlak (Cafe La Ruina i Raj)

16:00 – Ziemniaka podróż po Polsce. Opowieść i degustacja – Joanna Jakubiuk (autorka książki „Ziemniak”)

16:00 – Hiszpańskie smaki – czyli kulinarna podróż po najsmaczniejszych regionach Hiszpanii – Adrian Stojewski (Hiszpańskie Smaki, Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej)

17:00 – Sentymentalna podróż do kuchni z czasów dzieciństwa – Magda Grzebyk (Krytyka Kulinarna), Katarzyna Meller (Meller na dokładkę)

17:00 – Turystyka w małych miejscowościach z uwzględnieniem historii i kulinariów – case study gospodarstwa Olandia – Damian Michałek i Olaf Makiewicz (Olandia, Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej)

17:00 – Smaki Polski, czyli jak promowana jest polska kuchnia – Robert Stępowski (autor publikacji: “Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem”)

Niedziela – 21 lipca – 11:00 – 19:00

12:00 – Czym nas karmi podróż? Opowieść i degustacja – Maia Sobczak (Qmam Kasze)

13:00 – Podróżnicza checklista – Joanna Winiarska (autorka książki “Spakowani”)

13:00 – Jak podróżuje polska kuchnia – działania promocyjne na rzecz rodzimej gastronomii. Jak je prowadzić, by nie najeść się wstydu? Adam Komar , Agata Wojda , Małgorzata Minta , Maria Przybyszewska , Marta Gessler , Nestor Grojewski

14:00 – Kampania Chefs For Change jako podróż dosłowna i metaforyczna – Roślinnie Jemy

14:15 – Czy w podróży trudno być weganinem? – Maria Przybyszewska (Havana), Marta Dymek (Jadłonomia), Roślinnie Jemy

15:00 – Wspomnienie Anthony’ego Bourdaina – Katarzyna Drewnowska (wyd. Filo), Małgorzata Minta (Minta Eats). Prowadzenie: Olga Badowska

16:00 – Hiszpańskie, portugalskie i marokańskie dania jednogarnkowe – Jolanta Naklicka-Kleser (autorka książki “Zdrowe Łakocie”)

16:00 – Jak zaplanować podróż? Pakowanie, finanse, papiery, plan atrakcji – Bożena Kowalkowska

17:00 – Jak kawa specialty “rozlała się” po całej Polsce? – Agnieszka Bukowska i Krzysiek Rzyman (Coffeespots Polska)

*Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie.